Directoryam.info

Poradnik w internecie

Kanałowa klimatyzacja

Napisane 20.01.2021 przez Mateusz

Tagi: klimatyzator,

Polecane: http://www.alpol.net

Klimatyzacja kanałowa to nowoczesny system chłodzenia i ogrzewania domów. Składa się z jednostki zewnętrznej, która przechwytuje energię cieplną z otoczenia oraz co najmniej jednej jednostki wewnętrznej umieszczonej na poddaszu w celu rozprowadzania ciepłego lub zimnego powietrza w pomieszczeniach za pośrednictwem kanałów ukrytych w podwieszanych sufitach. Oczywistą zaletą klimatyzacji kanałowej jest to, że system ten jest dyskretny, a jednocześnie wydajny i ekologiczny.


Zintegrowany i cichy system klimatyzacji

System klimatyzacji kanałowy w podwieszanym suficie

Koniec z dzielonymi klimatyzatorami zawieszonymi na sufitach i grzejnikami przymocowanymi do ścian! Klimatyzacja kanałowa doprowadza świeże powietrze z jednostki zewnętrznej kanałami umieszczonymi w sufitach podwieszanych lub między płytami gk. Powietrze rozprowadzane jest w kilku pomieszczeniach przez kratki wentylacyjne. Dzięki wielu wylotom powietrze optymalnie krąży w każdym pomieszczeniu, uwalniając jednocześnie przestrzeń i pozostawiając więcej miejsca na wystrój wnętrza. Ta nowoczesna technologia ma wiele zalet. Powietrze w pomieszczeniach jest rozprowadzane w sposób harmonijny, zapewniając jednocześnie lepszą jakość powietrza w pomieszczeniu. Ponadto, korzystając z energii odnawialnej, zmniejszasz zużycie energii.Wadą jest to, że jest łatwiejszy do zainstalowania na budowie niż przy renowacji.


Odwracalna klimatyzacja do chłodzenia i ogrzewania

Dzięki jednostce, która wychwytuje kalorie z powietrza zewnętrznego, klimatyzacja z kanałami kanałowymi działa na tej samej zasadzie, co pompa ciepła powietrze-powietrze . Kalorie są redystrybuowane z jednostki wewnętrznej w postaci gorącego powietrza. Aby wytworzyć zimne powietrze, kalorie przechodzą przez obwód chłodniczy. Ta praca w trybie ogrzewania i chłodzenia umożliwia posiadanie systemu klimatyzacji typu „wszystko w jednym” i oszczędzanie energii.


Dostępna pomoc finansowa

Monety ułożone w stosy

Dzięki oszczędnościom od 60 do 75% zużycia energii, systemy klimatyzacji kanałowej są coraz bardziej potrzebne w domach jednorodzinnych. Jeśli cena zakupu jest wystarczająco wysoka, możesz uzyskać pomoc finansową . Aby je uzyskać, będziesz musiał zlecić montaż klimatyzacji rzemieślnikowi z uprawnieniami wykwalifikowaną firmą. W ten sposób możesz skorzystać z premii za energię lub certyfikatu oszczędności energii (CEE) , czeku obliczonego na podstawie ryczałtu, który otrzymasz po zakończeniu pracy z fakturą uzupełniającą. Ponadto możesz skorzystać z 10% podatku VAT na robociznę przy montażu odwracalnej klimatyzacji kanałowej.. Możesz również ubiegać się o pomoc z, Narodowej Agencji Poprawy Mieszkalnictwa, w ramach programu „Lepsze życie”. W zależności od warunków kwalifikujących, będziesz mógł skorzystać ze zniżki od 35% do 50% kwoty swojej pracy bez VAT.


Cicha i wydajna klimatyzacja kanałowa to także wybór dla pogodzenia estetyki i komfortu mieszkania. Aby Twój system był najbardziej wydajny, nie wahaj się poddać go serwisowi raz w roku przez wykwalifikowanego technika grzewczego .

Polecane: Co to jest system dystrybucji gorącego powietrza?

Polecane: Sklep wina online

Brodziki ceramiczne

Dziś na naszym blogu porozmawiamy nowoczesnym trendzie jakim jest monotwanie brodzików ceramicznych. Bez wątpienia mamy do czynienia z wyjątkowym produktem na rynku ze względu na jego właściwości.Funkcje brodzikaAntypoślizgowa:Gwarantują nam antypoślizgową powierzchnię na całe życie, ponieważ dzięki jednemu proc

Czytaj więcej...

Losowy

Brodziki ceramiczne

Dziś na naszym blogu porozmawiamy nowoczesnym trendzie jakim jest monotwanie brodzików ceramicznych. Bez wątpienia mamy do czynienia z wyjątkowym produktem na rynku ze względu na jego właściwości.Funkcje brodzikaAntypoślizgowa:Gwarantują nam antypoślizgową powierzchnię na całe życie, ponieważ dzięki jednemu proc

Czytaj więcej...