Directoryam.info

Poradnik w internecie

Kanałowa klimatyzacja

Napisane 20.01.2021 przez Mateusz

Tagi: klimatyzator,

Polecane: http://www.alpol.net

Klimatyzacja kanałowa to nowoczesny system chłodzenia i ogrzewania domów. Składa się z jednostki zewnętrznej, która przechwytuje energię cieplną z otoczenia oraz co najmniej jednej jednostki wewnętrznej umieszczonej na poddaszu w celu rozprowadzania ciepłego lub zimnego powietrza w pomieszczeniach za pośrednictwem kanałów ukrytych w podwieszanych sufitach. Oczywistą zaletą klimatyzacji kanałowej jest to, że system ten jest dyskretny, a jednocześnie wydajny i ekologiczny.


Zintegrowany i cichy system klimatyzacji

System klimatyzacji kanałowy w podwieszanym suficie

Koniec z dzielonymi klimatyzatorami zawieszonymi na sufitach i grzejnikami przymocowanymi do ścian! Klimatyzacja kanałowa doprowadza świeże powietrze z jednostki zewnętrznej kanałami umieszczonymi w sufitach podwieszanych lub między płytami gk. Powietrze rozprowadzane jest w kilku pomieszczeniach przez kratki wentylacyjne. Dzięki wielu wylotom powietrze optymalnie krąży w każdym pomieszczeniu, uwalniając jednocześnie przestrzeń i pozostawiając więcej miejsca na wystrój wnętrza. Ta nowoczesna technologia ma wiele zalet. Powietrze w pomieszczeniach jest rozprowadzane w sposób harmonijny, zapewniając jednocześnie lepszą jakość powietrza w pomieszczeniu. Ponadto, korzystając z energii odnawialnej, zmniejszasz zużycie energii.Wadą jest to, że jest łatwiejszy do zainstalowania na budowie niż przy renowacji.


Odwracalna klimatyzacja do chłodzenia i ogrzewania

Dzięki jednostce, która wychwytuje kalorie z powietrza zewnętrznego, klimatyzacja z kanałami kanałowymi działa na tej samej zasadzie, co pompa ciepła powietrze-powietrze . Kalorie są redystrybuowane z jednostki wewnętrznej w postaci gorącego powietrza. Aby wytworzyć zimne powietrze, kalorie przechodzą przez obwód chłodniczy. Ta praca w trybie ogrzewania i chłodzenia umożliwia posiadanie systemu klimatyzacji typu „wszystko w jednym” i oszczędzanie energii.


Dostępna pomoc finansowa

Monety ułożone w stosy

Dzięki oszczędnościom od 60 do 75% zużycia energii, systemy klimatyzacji kanałowej są coraz bardziej potrzebne w domach jednorodzinnych. Jeśli cena zakupu jest wystarczająco wysoka, możesz uzyskać pomoc finansową . Aby je uzyskać, będziesz musiał zlecić montaż klimatyzacji rzemieślnikowi z uprawnieniami wykwalifikowaną firmą. W ten sposób możesz skorzystać z premii za energię lub certyfikatu oszczędności energii (CEE) , czeku obliczonego na podstawie ryczałtu, który otrzymasz po zakończeniu pracy z fakturą uzupełniającą. Ponadto możesz skorzystać z 10% podatku VAT na robociznę przy montażu odwracalnej klimatyzacji kanałowej.. Możesz również ubiegać się o pomoc z, Narodowej Agencji Poprawy Mieszkalnictwa, w ramach programu „Lepsze życie”. W zależności od warunków kwalifikujących, będziesz mógł skorzystać ze zniżki od 35% do 50% kwoty swojej pracy bez VAT.


Cicha i wydajna klimatyzacja kanałowa to także wybór dla pogodzenia estetyki i komfortu mieszkania. Aby Twój system był najbardziej wydajny, nie wahaj się poddać go serwisowi raz w roku przez wykwalifikowanego technika grzewczego .

Polecane: Sklep wina online

Polecane: bessy.pl

Brodziki ceramiczne

Dziś na naszym blogu porozmawiamy nowoczesnym trendzie jakim jest monotwanie brodzików ceramicznych. Bez wątpienia mamy do czynienia z wyjątkowym produktem na rynku ze względu na jego właściwości.Funkcje brodzikaAntypoślizgowa:Gwarantują nam antypoślizgową powierzchnię na całe życie, ponieważ dzięki jednemu proc

Czytaj więcej...

Losowy

Płytki

W 1904 roku otwarto pierwszą linię metra w Nowym Jorku, niewielu mogło sobie wyobrazić, że dachówka zastosowana w tych tunelach stanie się dekoracyjnym odniesieniem ponad sto lat później. A dziś nadal są bezpiecznym zakładem. Styl, lekkość i ponadczasowość to jego główne cechyMowa o płytkach fazowanych, ta

Czytaj więcej...