Directoryam.info

Poradnik w internecie

Klimatyzator ścienny

Napisane 20.01.2021 przez Mateusz

Tagi: klimatyzator,

Polecane: Sklep jeździecki

Chcesz schłodzić swoje wnętrza w upalne dni bez inwestowania w duży sprzęt? Naścienny klimatyzator pozwala regulować temperaturę poprzez wprowadzenie świeżego powietrza do domu. Typ klimatyzatora, koszt, moc… Oto wszystko, co musisz wiedzieć na ten temat.


Klimatyzator ścienny: co to właściwie jest?

Klimatyzator ścienny to system klimatyzacji składający się z trzech elementów: jednostki wewnętrznej, którą mocuje się na ścianie, jednostki zewnętrznej oraz pilota. Chłodzi powietrze w pomieszczeniu, wychwytując kalorie, a następnie wyrzucając je do powietrza zewnętrznego. Ale spełnia również funkcję filtracji i osuszania powietrza otoczenia.


Ta instalacja ma wiele zalet. Jego współczynnik wydajności (COP) wynosi od 4 do 5, co wskazuje na doskonałą efektywność energetyczną. Ponadto jest kompaktowy i ekonomiczny. Nie wspominając o różnych funkcjach sterujących, które pozwalają dostosować użycie urządzenia do własnych potrzeb, idealnie sprawdzają się w kontrolowaniu zużycia energii. Jedynym minusem klimatyzatorów ściennych jest to, że mogą być głośne - przed zakupem sprawdź ich poziom hałasu!


Jak wybrać klimatyzator ścienny?

Aby wiedzieć, jaki typ urządzenia wybrać, najpierw musisz wiedzieć, czy potrzebujesz klasycznego klimatyzatora ściennego, czy klimatyzatora odwracalnego. Rewersyjna klimatyzacja posiada funkcję grzania. Rozpylając gorące powietrze, może więc działać jako dodatkowe ogrzewanie !


Większość z tych systemów klimatyzacji to układy typu mono split, ale można również zdecydować się na modele z dodatkowymi modułami, aby klimatyzować kilka pomieszczeń. Pod uwagę należy wziąć również moc klimatyzacji: o ile 2,5 kW wystarczy na pomieszczenie o powierzchni od 10 do 30 m2, o tyle na ponad 40 m2 trzeba będzie dostarczyć 5 kW.


Cena i instalacja

klimatyzator ścienny w salonie

Zastanawiasz się, ile kosztuje system klimatyzacji naściennej? Za moc od 2 do 2,5 kW trzeba będzie liczyć od 1300 do 1700 zł. Od 4,5 do 6 kW ceny wahają się od 3500 do 5000 złotych (a klimatyzatory są mniej ciche, mogą emitować do 30 decybeli). Ponadto rachunek za prąd wynosi około 200 złrocznie w przypadku małych modeli.


A co z instalacją klimatyzacji ? Możesz skorzystać z gotowego do instalacji urządzenia, ale zaleca się skorzystanie z certyfikowanego instalatora . Inżynier chłodnictwa jest upoważniony do pracy z płynami chłodniczymi i pomoże Ci od wyboru sprzętu do jego uruchomienia i konserwacji. Roczna konserwacja kosztuje od 70 do 200 euro rocznie. Ponadto zyskujesz korzyści finansowe.


Zrozumiesz: kupując klimatyzator ścienny, poprawisz komfort cieplny i zaoszczędzisz pieniądze. Decydując się na modele odwracalne, korzystasz zarówno z funkcji ogrzewania, jak i klimatyzacji.

Polecane: oferty pracy Katowice

Polecane: Instalacje Fotowoltaiczne Gniezno

Brodziki ceramiczne

Dziś na naszym blogu porozmawiamy nowoczesnym trendzie jakim jest monotwanie brodzików ceramicznych. Bez wątpienia mamy do czynienia z wyjątkowym produktem na rynku ze względu na jego właściwości.Funkcje brodzikaAntypoślizgowa:Gwarantują nam antypoślizgową powierzchnię na całe życie, ponieważ dzięki jednemu proc

Czytaj więcej...

Losowy

Kanałowa klimatyzacja

Klimatyzacja kanałowa to nowoczesny system chłodzenia i ogrzewania domów. Składa się z jednostki zewnętrznej, która przechwytuje energię cieplną z otoczenia oraz co najmniej jednej jednostki wewnętrznej umieszczonej na poddaszu w celu rozprowadzania ciepłego lub zimnego powietrza w pomieszczeniach za pośrednictwem ka

Czytaj więcej...