Directoryam.info

Poradnik w internecie

Jak zacząć blogować

Napisane 20.01.2021 przez Mateusz

Tagi: internet, seo,

Polecane: https://lembicz.pl/recenzja-senuto-narzedzie-do-analizy-slow-kluczowych

Skuteczna strategia marketingu cyfrowego obejmuje prowadzenie bloga, którego każdy artykuł jest zaprojektowany i napisany w sposób wspierający rozwój firmy.


Blog pomaga wzmocnić SEO, budować lojalność w społeczności w sieciach społecznościowych, przyciągać potencjalnych klientów i klientów oraz zwiększać liczbę wezwań do działania w celu generowania przychodzących potencjalnych klientów.


Pomimo tych zalet wielu marketerów niechętnie zaczyna. Niektórzy wątpią w swoje umiejętności pisania, inni nie wiedzą, od czego zacząć. Prowadzenie bloga jest jednak łatwiejsze niż się wydaje.


Termin blog to skrót od „dziennika internetowego”, innymi słowy, „dziennik online”. Blogi pojawiły się na początku lat 90. Niczym gazeta, umożliwiały swoim autorom umieszczanie myśli i anegdot na osobistej stronie internetowej, aby podzielić się nimi z wirtualną społecznością czytelników. Pierwsze blogi były więc dużo bardziej intymne niż dzisiaj.


Jak planować i organizować swoje posty na blogu?

Pobierz te szablony planowania redakcyjnego, które pomogą Ci uporządkować i ukierunkować treści oraz ostatecznie osiągnąć swoje cele.


Jak napisać post na blogu

Zrozum grupę docelową

Przed napisaniem posta na blogu konieczne jest jasne określenie grupy docelowej. Jakie tematy go interesują? Jakie informacje chce uzyskać? Aby odpowiedzieć na te pytania, zalecamy utworzenie person kupujących . Każdy artykuł na blogu może więc być przeznaczony dla określonej osoby kupującej.


Na przykład, aby zwrócić się do młodych przedsiębiorców pokolenia Y, prawdopodobnie nie trzeba szczegółowo opisywać, jak działają sieci społecznościowe, które już opanowali. Z drugiej strony interesujące może być wyjaśnienie, jak strategicznie wykorzystać te platformy do celów zawodowych i komercyjnych. Dlatego artykuł na blogu nie powinien być ogólny, ale skierowany do określonej grupy odbiorców o określonych zainteresowaniach.


Utwórz domenę bloga

Po zidentyfikowaniu osób musisz skonfigurować domenę, aby publikować przyszłe posty na blogu. W tym celu niezbędne jest posiadanie systemu zarządzania treścią (CMS) oraz hosta domeny.


Wybór systemu zarządzania treścią (CMS)

CMS umożliwia stworzenie domeny internetowej w celu opublikowania bloga. Na tego typu platformie możliwe jest zarządzanie domenami hostingowymi oraz subdomenami połączonymi z istniejącą witryną.


Po wybraniu CMS konieczne jest skorzystanie z hosta domeny.


Zarejestruj domenę lub subdomenę u usługodawcy hostingowego

Adres bloga znajdującego się w domenie ma format www.yourblog.com. Każda firma może wybrać nazwę domeny, o ile jest ona dostępna.


Adres bloga umieszczonego w subdomenie witryny www.twojafirma.com ma następującą postać: blog.twojafirma.com . W tym przypadku subdomena bloga jest zarezerwowaną sekcją witryny twojafirma.com.


Niektóre systemy CMS oferują bezpłatne subdomeny hostowane bezpośrednio na platformie, a nie na stronie internetowej firmy.


Dostosuj motyw bloga

Po skonfigurowaniu domeny blogu motyw musi zostać spersonalizowany, w harmonii z branżą docelową i brandingiem marki.


Dlatego blog poświęcony zrównoważonemu rozwojowi będzie generalnie przyjmował zielone odcienie.


Wygląd i linia redakcyjna bloga biznesowego powinny odzwierciedlać jego witrynę internetową. Dla spójności doświadczenia klienta niezbędne są dwa elementy:


Logo: Logo marki pozwala czytelnikowi zidentyfikować źródło treści. Każda firma decyduje, na jakim poziomie brandingu chce umieścić swój blog.

Strona „Informacje”: profesjonalna witryna internetowa zwykle zawiera stronę wprowadzającą. Sekcja „O mnie” na blogu musi zatem odzwierciedlać to ostatnie, definiując linię redakcyjną zgodną z celami firmy.

Wybierz temat pierwszego artykułu

W przypadku pierwszego artykułu lepiej jest pozostać ogólnikiem. Na przykład firma hydrauliczna może zacząć od rozwiązania problemu cieknących kranów.


Niektóre badania szczegółowo opisują, jak naprawić nieszczelny kran w zależności od przyczyny.


Można też napisać artykuł o typach baterii dostępnych obecnie na rynku lub opowiedzieć o udanej interwencji w tej sprawie.


Firma hydrauliczna może opublikować artykuł instruktażowy dotyczący naprawy kranu. Oto cztery kolejne przykłady oparte na powyższych kategoriach artykułów:


Wymieniony artykuł: 5 sposobów naprawienia nieszczelnego kranu.

Przykładowy artykuł: 10 marek zaworów do odkrycia.


Dodatkowe przykłady znajdują się na końcu tego przewodnika.


Aby łatwo znaleźć pomysły na artykuły, warto rozwinąć różne aspekty tego samego tematu. Na przykład :


Poszerz temat.

Zaktualizuj temat.

Kieruj reklamy do innych odbiorców.

Przyjmij kąt ujemny lub dodatni.

Wybierz inny format artykułu.

Znajdź tytuł roboczy

Lista pomysłów na nagłówki pomaga określić kąt artykułu. Można na przykład doprecyzować temat: „Jakie narzędzia do naprawy cieknącego kranu?” Lub „Dlaczego mój kran przecieka?” ”. Ten tytuł roboczy służy jako wspólny wątek przy pisaniu artykułu.


napisz urzekające wprowadzenie

Wprowadzenie musi skutecznie przykuwać uwagę zwiedzającego, aby zachęcić go do dalszej lektury.


Istnieje kilka możliwości wzbudzenia ciekawości: opowiedz anegdotę, okaż empatię docelowej grupie odbiorców, przytaczaj liczby lub interesujące dane itp.


We wstępie należy następnie określić cel artykułu i określić, w jaki sposób zostanie podjęta kwestia. Rzeczywiście, pierwszym celem posta na blogu jest dostarczenie czytelnikowi przydatnych informacji.


Strukturyzuj treść za pomocą planu

Post na blogu może być bogaty w informacje, zarówno dla czytelnika, jak i dla autora. W takim przypadku ważne jest, aby uporządkować treść w jasny i zrozumiały sposób. Sekcje, listy, napisy: możliwości jest wiele.


Na przykład jakość lub ilość towaru? Sześciomiesięczna analiza blogowania zawiera wiele informacji. W związku z tym treść została uporządkowana przy użyciu numerowanych tytułów i podtytułów. Każda z tych sekcji jest następnie podzielona na akapity w celu ułatwienia czytania.


Aby ustrukturyzować wpis na blogu, pomocne jest opracowanie szczegółowego planu zawierającego punkty do omówienia w logicznej kolejności. Istnieją również predefiniowane szablony artykułów, które przyspieszają zadanie.


Napisz artykuł

Po przygotowaniu planu czas przejść do faktycznego pisania.


Aby to zrobić, po prostu postępuj zgodnie z planem, szczegółowo opisując każdy z omówionych punktów. W razie potrzeby autor może poprzeć własną ekspertyzę przykładami i rycinami. Wykorzystane źródła zewnętrzne muszą być należycie cytowane, aby uniknąć jakichkolwiek zarzutów o plagiat. Aby zmaksymalizować wiarygodność artykułu, ważne jest również sprawdzenie jakości i rzetelności danych.


Kilka prostych wskazówek może pomóc marketerom przezwyciężyć strach przed pustą stroną.Sprawdź i popraw artykuł oraz formatowanie

Korekta to ważny krok w pisaniu, którego nie można przeoczyć. Można to powierzyć kompetentnemu koledze, który sprawdzi pisownię, gramatykę i styl. 


Wstaw wezwanie do działania (CTA) na końcu artykułu

Każdy wpis na blogu powinien kończyć się wezwaniem do działania zachęcającym czytelnika do podjęcia określonej akcji: zasubskrybowania bloga, pobrania e-booka, rejestracji na webinar lub wydarzenie, przeczytania podobnego wpisu itp. To działanie powinno być zgodne z celami marketingowymi firmy, które mają na celu przekształcenie czytelników bloga w leady. Musi być również przydatna dla odwiedzającego: na przykład wezwanie do działania może zaprosić go do odkrycia innych treści, aby uzyskać więcej informacji na interesujący go temat.


Jeśli chodzi o content marketing, oferowane zasoby muszą przynosić korzyści zarówno firmie, jak i odwiedzającemu, który może stać się liderem, a następnie klientem.


Optymalizuj SEO na stronie

Po napisaniu artykułu konieczna jest ostateczna korekta tekstu w celu optymalizacji tekstu pod kątem wyszukiwarek.


Użycie słów kluczowych musi pozostać subtelne i strategiczne. Muszą one naturalnie pasować do tekstu, bez wpływu na wygodę użytkownika. Podobnie adres URL można zoptymalizować i skrócić za pomocą kilku jasnych i trafnych słów kluczowych. Nie ma potrzeby mnożenia słów kluczowych ani dążenia do teoretycznych stawek: algorytm Google omija tego typu praktyki.


Z punktu widzenia SEO pewne elementy pozostają istotne:


Opis meta

Opis meta jest wyświetlany pod tytułem strony w wynikach wyszukiwania Google. Musi więc podsumowywać artykuł i budzić ciekawość użytkowników, tak aby zachęcić ich do kliknięcia. W idealnym przypadku opis w metatagu powinien mieć długość od 150 do 160 znaków i zaczynać się od czasownika, takiego jak „Odkryj”, „Dowiedz się” lub „Przeczytaj”. Algorytm Google nie bierze pod uwagę słów kluczowych zawartych w opisie meta. Jednak zapewniając odwiedzającym wgląd w treść artykułu, pomaga poprawić współczynniki klikalności.


Tytuł strony i napisy

Większość narzędzi do blogowania używa tytułu posta jako tytułu strony. Tytuł strony ma decydujący wpływ na SEO. Zgodnie z metodą opracowaną w tym artykule tytuł roboczy zawiera naturalnie słowa kluczowe, które mogą zainteresować docelową grupę odbiorców. Nie musisz pisać zawiłych tytułów w nadziei, że napchasz je słowami kluczowymi. Lepiej skupić się na tych, które naturalnie pasują do tytułów i podtytułów. Wreszcie, aby zapobiec obcinaniu ich w wyszukiwarkach, zaleca się ograniczenie ich do 65 znaków.


Tekst kotwicy

Tekst kotwicy to tekst linków do innych stron wewnętrznych lub zewnętrznych. Należy zwrócić uwagę na słowa kluczowe używane do odsyłania artykułu do innych stron internetowych, ponieważ są one brane pod uwagę przez wyszukiwarki.


Należy również sprawdzić jakość stron docelowych. Łączenie stron skierowanych na te same lub powiązane słowa kluczowe może poprawić pozycjonowanie artykułów.


Optymalizacja dla telefonów komórkowych

Spośród trzech minut spędzonych w trybie online dwie są na urządzeniu mobilnym . Dlatego projekt adaptacyjny, zaprojektowany z myślą o urządzeniach mobilnych, stał się niezbędny. Oprócz optymalizacji wrażeń użytkownika, kompatybilność z urządzeniami mobilnymi ma znaczący wpływ na SEO.


Od 2015 roku algorytm Google nakłada kary na strony internetowe niedostosowane do urządzeń mobilnych. Google potwierdził ten trend w maju 2016 r., Zachęcając marketerów i deweloperów do nadążania za duchem czasu. Dziś żaden blog ani strona internetowa nie może obejść się bez telefonu komórkowego.


12 - Napisz chwytliwy tytuł

Wreszcie nadszedł czas, aby wybrać ostateczny tytuł . Niektóre dobre praktyki mogą skutecznie przyciągnąć uwagę użytkowników:


Zacznij od tytułu roboczego.

Pamiętaj, że tytuł musi być przede wszystkim jasny i odpowiedni.

Podkreśl tytuł za pomocą zwrotów, kalamburów i innych taktyk literackich.

Jeśli to możliwe, dołącz słowo kluczowe, pod warunkiem, że tytuł pozostaje naturalny.

Na koniec spróbuj skrócić tytuł: powyżej 65 znaków może zostać skrócony przez Google, a czytelność zostanie obniżona.

Po wybraniu tytułu nadal można wprowadzić pewne poprawki mające na celu maksymalizację SEO .

Brodziki ceramiczne

Dziś na naszym blogu porozmawiamy nowoczesnym trendzie jakim jest monotwanie brodzików ceramicznych. Bez wątpienia mamy do czynienia z wyjątkowym produktem na rynku ze względu na jego właściwości.Funkcje brodzikaAntypoślizgowa:Gwarantują nam antypoślizgową powierzchnię na całe życie, ponieważ dzięki jednemu proc

Czytaj więcej...

Losowy

Jak zacząć blogować

Skuteczna strategia marketingu cyfrowego obejmuje prowadzenie bloga, którego każdy artykuł jest zaprojektowany i napisany w sposób wspierający rozwój firmy.Blog pomaga wzmocnić SEO, budować lojalność w społeczności w sieciach społecznościowych, przyciągać potencjalnych klientów i klientów oraz zwiększać liczb

Czytaj więcej...